29. Aukcja Wielkiego Serca – online

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 16 listopada 2020 - sobota, 28 listopada 2020

Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Edward Hartwig, Ryszard Horowitz, Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Wilhelm Sasnal, Jacek Sienicki, Franciszek Starowieyski, Marek Sobczyk, Natalia LL, Jan Tarasin – to tylko część nazwisk wybitnych polskich artystów, których dzieła można licytować w 29. Aukcji Wielkiego Serca.

Aukcja Wielkiego Serca na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Matejki w Krakowie – jednej z najstarszych w naszym mieście placówek kształcących młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych rozpoczęła się 16 listopada.

W tym roku aukcja odbywa się w Internecie, za pośrednictwem witryny artinfo.pl, gdzie znajdziemy blisko 200 prac artystów, którzy wsparli tę inicjatywę. To wyjątkowa okazja zarówno dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej, jak też osób chcących wesprzeć działalność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Matejki. Pieniądze z licytacji dzieł, jak co roku, przekazane zostaną na rzecz wychowanków ośrodka.

– W ośrodku uczy się prawie 300 dzieci, z czego 80 mieszka w naszym Internacie. To dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, prawie połowa z nich pozostaje pod  stałą opieką lekarską. Rodziny naszych uczniów i absolwentów często nie potrafią radzić sobie w zmieniającej się rzeczywistości. Z wielkimi trudnościami finansowymi boryka się również oświata, a szczególnie dotkliwie odczuwa to szkolnictwo specjalne. Dlatego kolejny już raz organizujemy aukcję i ludzi o wielkim prosimy o pomoc dla naszych wychowanków – tłumaczą organizatorzy aukcji, którzy szczególnie dziękują artystom za wsparcie przedsięwzięcia.

Ceny dzieł przekazanych do internetowej licytacji rozpoczynają się od kilkuset złotych. Po pierwszych dniach udostępnienia najwyższe kwoty osiągnęły prace Magdaleny Abakanowicz, Stefana Gierowskiego oraz Jerzego Tchórzewskiego.

Finał XXIX Aukcji Wielkiego Serca odbędzie się 28 listopada o godz. 16.00. Gospodarzem wieczoru będzie Anna Dymna.

Dodatkowe można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Wielkie Serce.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.