Botaniczne poszukiwania. Sztuka botaniczna w XXI wieku

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 listopada 2020 - niedziela, 22 sierpnia 2021

Pierwsza w Europie wystawa prezentująca fenomen współczesnej sztuki botanicznej, dzieła artystów z Zachodu i Japonii, ukazane w kontekście dawnych mistrzów ilustracji botanicznej, m. in. Marii Sibylli Merian, Georga Hoefnagela oraz arcydzieł twórców ukiyo-e, Utamaro i Hiroshigego.

Obszerna ekspozycja będzie nowatorskim przedsięwzięciem w Europie, projektem, który połączy „artystów botanicznych” z Zachodu i Japonii, pokazując prace historycznych mistrzów oraz dzieła współczesne. Muzeum Manggha zrealizuje projekt w sposób odmienny od dotychczasowych tego typu ekspozycji skupiając się na ukazaniu współdziałania i przenikania się kultur Wschodu i Zachodu, Azji i Europy.

Wystawa wpisuje się w ogólnoświatowy nurt wynikający z troski o zachowanie różnorodności biologicznej na świecie. Weźmie w niej udział ponad 30 artystów z wielu krajów Europy i świata. Wystawa zorganizowana zostanie we współpracy z Domem Norymberskim.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.