Dni Literatury Portugalskiej 2020: „Głębokie ja i inne ja” – o polskich przekładach poezji Fernando Pessoi (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 23 listopada 2020, 18:00
Spotkanie z tłumaczami i redaktorami przekładów poezji portugalskiego modernisty Fernando Pessoi na język polski, Wojciechem Charchalisem i Gabrielem Borowskim, prowadzone przez specjalistę w zakresie przekładu, prof. Jerzego Brzozowskiego.
 
Dyskusja w języku polskim odbędzie się w czasie rzeczywistym na platformie Zoom. W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie pytań uczestnikom za pośrednictwem czatu. Link do spotkania zostanie udostępniony przed jego rozpoczęciem na stronie Katedry im. Vergílio Ferreiry oraz na stronie wydarzenia.
 
Uczestnicy:
Wojciech Charchalis – tłumacz z języków hiszpańskiego, portugalskiego i angielskiego. Przełożył ponad 70 książek, w tym "Don Kichota" Cervantesa, poezje Fernando Pessoi oraz prozę José Saramago, Maria Vargasa Llosy, Javiera Mariasa, António Lobo Antunesa, Antonia Muñoza Moliny, Clarice Lispector. Redaguje Serię Literatury Brazylijskiej w poznańskim wydawnictwie Rebis. Wykłada w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Gabriel Borowski – tłumacz literatur portugalskojęzycznych na język polski oraz literatury polskiej na język portugalski, badacz literatury i przekładu. Stypendysta programu Connecting Emerging Literary Artists 2019-2023. Pracownik Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jerzy Brzozowski – specjalista w zakresie literatury porównawczej i studiów nad przekładem, kierownik Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedry im. Vergílio Ferreiry przy Instytucie Camõesa, redaktor naczelny czasopisma „Między Oryginałem a Przekładem”.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.