Copernicus Festival 2020 - Czas

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 października 2020, 01:00 - niedziela, 11 października 2020

Czy kiedykolwiek będziemy mogli cofnąć się w czasie? Czy czas w różnych miejscach kosmosu upływa w tym samym tempie? W jaki sposób myśleć o wieczności? Jak łatwo się z tych trudnych pytań domyślić, wydarzenia tegorocznego Copernicus Festival (6-11 października) orbitują wokół hasła „Czas”.

Głos w dyskusji zabiorą światowej sławy naukowcy z Polski i zagranicy. Profesor neurologii Joseph LeDoux z Uniwersytetu Nowojorskiego opowie nam o najbardziej palących kwestiach związanych z zaburzeniami strachu i lęku. Od brytyjsko polskiego historyka i profesora Uniwersytetu Londyńskiego Normana Daviesa dowiemy się, jak w ciągu dziejów zmieniało się podejście do czasu oraz czy historia jest nauczycielką pokory. Prozaik i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Stefan Chwin zastanowi się z kolei nad tym, co zabiera nam czas. Tegoroczna edycja Copernicus Festival odbywa się w całości online, a w przypadku wydarzeń, które obejrzymy na żywo, organizatorzy zachęcają do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań przez internet.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na kanale YouTube CopernicusCenter. Program festiwalu dostępny jest na stronie oficjalnej festiwalu Copernicus.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.