The Elements. Nature is my Homeland

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 9 września 2020 - piątek, 2 października 2020

Powarsztatowa wystawa artystów grafików z Wydziału Grafiki ASP - Kraków i University of Arts in Belgrade – Serbia, zorganizowana w ramach projektu "Nature is my Homeland – międzynarodowe działania twórcze grup artystów – pedagogów/specjalistów/studentów z 4 uczelni – creative searches/poszukiwania twórcze/warsztaty/sympozja/publikacje” finansowanego przez NAWA [Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej].

Ekspozycja będąca częścią projektu Nature is my Homeland to efekt działań twórczych (rysunek, instalacja, grafika, intermedia) odwołujących się do antropologii kultury, historii sztuki oraz nauk przyrodniczych skupionych na pojęciu praojczyzny jaką jest natura. Podczas finansowanych przez NAWA warsztatów, spotkań i wykładów w ramach projektu Nature is my Homeland artyści oraz naukowcy analizowali modele obcowania człowieka z przyrodą i ich odbicie w sztuce. Istotną rolę odegrało tu poszukiwanie analogii pomiędzy historycznym oraz współczesnym rozumieniem natury w kulturze polskiej, serbskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Jak mówi Marta Bożyk kuratorka projektu: Nature is my Homeland to (…) próba przypomnienia, że natura jest naszą pierwszą nauczycielką, to od niej patrząc uczymy się widzieć. Prace artystów z Belgradu i Krakowa to układanka (…) żywiołów, natury i ludzkich opowieści o tym, że natura jest naszym domem, wspólną ojczyzną.

Artyści polscy: Marcin Surzycki, Piotr Panasiewicz, Kacper Bożek, Tomasz Winiarski, Marta Bożyk, Bartłomiej Chwilczyński, Marlena Biczak, Paweł Krzywdziak
Artyści serbscy: Simonida Rajčević, Adam Pantić, Svetlana Volic, Milivoj Pavlović, Radoš Antonijević, Katarina Zarić, Marija Andjelkovic

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.