44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 sierpnia 2020 - niedziela, 23 sierpnia 2020

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są od 44 lat, jednak po raz pierwszy zdarzyło się organizatorom mierzyć z sytuacją, jaką jest pandemia koronawirusa. Ostatecznie udało się zorganizować coroczne święto szeroko pojętej sztuki ludowej, które rozpocznie się w najbliższy czwartek, 13 sierpnia i potrwa do niedzieli, 23 sierpnia na Rynku Głównym. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku będzie jednak skromniej i zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w czasie pandemii.

Każdy z odwiedzających stoiska osób, zarówno spośród mieszkańców Krakowa, jak i coraz liczniej przybywających turystów, będzie mógł znaleźć coś interesującego, a przede wszystkim wartościowego, nie tyle pod względem materialnym ile estetycznym. Zadbają o to przede wszystkim twórcy ludowi oferujący własnoręczne wyroby takie jak drewniane rzeźby, autorską biżuterię m.in. z bursztynu bałtyckiego, haft i koronkę, skórzane wyroby kaletnicze, galanteryjne i szewskie, malarstwo, a także ręcznie robioną ceramikę, w tym bolesławiecką, autorską odzież lnianą oraz folkową.

Ofercie targowej towarzyszyć będą tradycyjnie występy na scenie pod Wieżą Ratuszową. W tym roku, ze względu na ograniczenia narzucone przez pandemię, będzie to o wiele skromniejsza formuła. Program został jednak ułożony w taki sposób, by nie zawieść publiczności, która od lat zjawia się każdego roku przed sceną, a jednocześnie zaproponować coś nowego.

W tym roku 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej połączyły siły z Letnim Festiwalem Muzyki i Tańca, w ramach którego wystąpią zespoły z Węgier.

Program:
13 sierpnia – Otwarcie 44 Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, Aleksander „Makino” Kobyliński i Tadeusz Pomierny, Zespół z Węgier
14 sierpnia – Zespół z Węgier
15 sierpnia – Zespoły z Węgier
16 sierpnia – Dzień Gminy Wielka Wieś
17 sieprnia – Dzień wolny od występów artystycznych
18 sierpnia – Kapela z Bronowic, Zespół Jarosze
19 sierpnia – Dzień Gminy Sędziszów
20 sieprnia – Kapela z Bronowic, Aleksander „Makino” Kobyliński i Tadeusz Pomierny
21 sierpnia – Dzień Gminy Sędziszów
22 sierpnia – Dzień Rumunii
23 sierpnia – Dzień Gminy Nowy Targ

Program artystyczny może w każdej chwili ulec zmianie, przede wszystkim ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.