Czytamy i oglądamy w Agrafce

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

6 września /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Co mi powiedział tata | Astrid Desbordes, Pauline Martin
Oglądamy: VITELLO | Vitello reż. Dorte Bengtson, Dania/Wlk. Brytania 2018, 72’
Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym ojcu, więc chłopiec tworzy własny obraz wymarzonego taty. Tymczasem w domu pojawia się ojczym. Czy Vitello zaakceptuje nową sytuację?
Kategoria wiekowa: 7+

13 września /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy: Biedny Pettson | Sven Nordqvist
Oglądamy: PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ| Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, grosse Fraundschaft, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014, 86’
Film „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” to urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami.
Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają?
Kategoria wiekowa: 4+

20 września /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Niebieska niedźwiedzica | Joanna M.Chmielewska
Oglądamy: SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ | La femeuse invasion des ours en Sicile, reż. Lorenzo Mattotti, Włochy/Francja 2019, 82’
Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?
Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy,która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?
Młodzi widzowie będą mieli szansę otrzymać książki autorstwa Dino Buzzatiego pod tym samym tytułem, ufundowane przez Gutek Film-  dystrybutora filmu.
Kategoria wiekowa: 7+

27 września /niedziela/ godz. 11:00
Czytamy:  Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 | Marta Karwowska , Katarzyna Rygiel
Oglądamy: TARAPATY 2 |Tarapaty 2 reż. Marta Karwowska, Polska 2020, 90’
Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.
Kategoria wiekowa: 7+

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.