Lato Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Najpopularniejsze filmy 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego wracają do Kina Pod Baranami! Święto kina dla widzów zakochanych w hiszpańskim języku i kulturze zostaje w tym roku przedłużone.

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. By każdy zainteresowany kinematografią z Półwyspu Iberyjskiego miał możliwość zapoznania się z jej najnowszymi produkcjami, wybrane filmy przeglądu wrócą w wakacje na ekrany Kina Pod Baranami w ramach Lata Kina Hiszpańskiego.

Wśród powracających produkcji znajdzie się zadający intrygujące pytania o prawdę, winę i przeżywanie żałoby "Litus" Daniego de la Ordena, którego tytułowy bohater ginie samobójczą śmiercią. Kilka miesięcy później, jego brat organizuje spotkanie towarzyskie, którego pretekstem są tajemnicze listy pozostawione przez zmarłego. Ponadto krakowskiej widowni przypomni się remake włoskiego filmu Przestanę, kiedy zechcę: "Mam to pod kontrolą" – jeden z największych hiszpańskich hitów 2019 roku. Jego bohaterowie, wykładowcy akademiccy, wynajdują wprawiający w znakomity nastrój witaminowy koktajl i ruszają na podbój świata nielegalnych używek. Wiele zabawy dostarczy także brawurowa komedia "Gdybym był bogaty", opowiadająca o zaskakujących skutkach pewnego nagłego wzbogacenia.

PROGRAM:

wtorek, 7 lipca, godz. 20.30
LITUS | LITUS
reż. Dani de la Orden, Hiszpania 2019, 85’
Kilka miesięcy po śmierci Litusa, Toni (Quim Gutiérrez) organizuje zebranie przyjaciół zmarłego brata, którzy od dłuższego czasu się nie mieli ze sobą kontaktu. Pretekstem są listy pożegnalne, które zostawił dla nich Litus. Nikt się tego nie spodziewał – ani jego była dziewczyna, Laia (Belén Cuesta), którą niektórzy obwiniali o samobójstwo Litusa, ani jego najlepsi przyjaciele, Pablo (Álex García) i Marcos (Adrián Lastra), którego odejście kompana pogrążyło w głębokim smutku, ani dawna narzeczona Marcosa, Su (Marta Nieto), która właśnie wychodzi za mąż za innego, ani Pepe (Miquel Fernández), który grał z Litusem w zespole muzycznym. Spotkanie, które w założeniu miało być poświęcone wspomnieniom o Litusie, staje się okazją do ujawnienia intymnych, głęboko skrywanych sekretów, co prowadzi do wybuchu nagromadzonych przez lata emocji i rozładowania napięć.

środa, 8 lipca, godz. 20.30
MAM TO POD KONTROLĄ | LO DEJO CUANDO QUIERA
reż. Carlos Therón, Hiszpania 2019, 98’
Ogromny sukces kasowy hiszpańskiego kina 2019, który przyciągnął przed ekrany niemal dwa miliony Hiszpanów. Film Carlosa Therona, twórcy To dla twojego dobra – największego przeboju 18.TKH. Remake włoskiej produkcji Przestanę, kiedy zechcę. Pedro (David Verdaguer), Arturo (Ernesto Sevilla) i Eligio (Carlos Santos) zaprzyjaźnili się podczas studiów na uniwersytecie, gdzie dziś są wykładowcami. A raczej byli, bo właśnie dostali wypowiedzenia. Zmęczeni, bez grosza przy duszy główkują, jak wyjść z na prostą. W końcu wpadają na genialny pomysł rozprowadzania wśród imprezującej młodzieży witaminowego preparatu, który wprawia w znakomity nastrój i nie powoduje skutków ubocznych. Specyfik był przedmiotem badań naukowych Pedra. Wydawać by się mogło, że wszystko pójdzie jak po maśle, aż tu nagle zjawia się ekscentryczny Tacho (Ernesto Alterio), król nocnego świata używek…

czwartek, 9 lipca, godz. 20.30
GDYBYM BYŁ BOGATY | SI YO FUERA RICO
reż. Álvaro Fernández-Armero, Hiszpania 2019, 98’
Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez). W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem. Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście przed wszystkimi. Gdyby jego żona dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Dzielić się milionami z byłą żoną? Nie ma mowy! Santi postanawia rozkoszować się wygraną w ukryciu, wydając pieniądze jak najostrożniej, żeby nikt ze znajomych nie dowiedział się o jego bogactwie. Będzie mógł sobie pofolgować kiedy w końcu podpisze papiery rozwodowe. Czy uda mu się dochować tajemnicy?
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.