Jazz Juniors 2020

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 1 października 2020, 00:00 - niedziela, 4 października 2020

Kreatywny duch

W roku pełnym niespodzianek trzeba uważać nawet na kalendarz. Kolejna edycja zapoczątkowanego w 1976 roku festiwalu Jazz Juniors odbędzie się wcześniej, niż bywało to w ostatnich latach (1-4 października). W ramach aktu solidarności z rodzimymi twórcami organizatorzy zaprosili na scenę Cricoteki wyłącznie polskich muzyków. Święto jazzu rozpoczną przesłuchania konkursowe, podczas których młodych twórców ocenią: dyrektor artystyczny imprezy Adam Pierończyk, pianista Dominik Wania i kontrabasista Sławomir Kurkiewicz. Od tradycji odejdziemy także w części festiwalowej – tym razem nie usłyszymy znanych zespołów, bowiem muzycy wystąpią w nowych składach, a kolejne wieczory upłyną pod znakiem improwizacji.

Festiwalowe granie zainauguruje sam Pierończyk, który 2 października najpierw pojawi się solo, a w dalszej części występu dołączą do niego wspomniani koledzy z kapituły konkursu oraz Dawid Fortuna i DJ Eprom. Koncerty 3 i 4 października będą natomiast należeć do dwóch dziewięcioosobowych grup złożonych z artystów różnych pokoleń. Muzycy spotkają się w dniu występów na próbach, by kilka godzin później zaprezentować się przed publicznością – zarówno w mniejszych konfiguracjach, jak i w pełnym składzie.

W trakcie tegorocznej edycji konkursu przyznane zostaną dwa dodatkowe wyróżnienia indywidualne: nagroda dla najlepszego kontrabasisty ufundowana przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha oraz powstała z inicjatywy Pierończyka nowa Nagroda im. Janusza Muniaka. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

Program Festiwali Jazz Juniors 2020

1 października 2020 / Cricoteka

Przesłuchania konkursowe

2 października 2020 / Cricoteka
Adam Pierończyk – tenor & soprano saxophones, electronics

Dominik Wania – piano, synthesizers
Sławomir Kurkiewicz – bass
Dawid Fortuna – drums
DJ Eprom - turntables, electronics

3 października 2020 / Cricoteka

Natalia Kordiak – vocal
Marta Wajdzik – sax
Andrzej Święs – bass
Jakub Paulski – guitar
Rafał Sarnecki – guitar
Alan Wykpisz – bass
Grzegorz Pałka – drums
Mateusz Kołakowski – piano
Grzegorz Nagórski – trombone

4 października 2020 / Cricoteka

Kamila Drabek – bass
Kasia Pietrzko – piano
Marek Napiórkowski – guitar
Jakub Mizeracki – guitar
Joaquin Sosa – sax
Mateusz Smoczyński – violin
Kacper Smoliński – harmonica
Max Olszewski – drums

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.