Barakah on-line: Dali

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 4 kwietnia 2020, 19:00 - sobota, 18 kwietnia 2020

Spektakl on-line w całości ukaże się tutaj 4 kwietnia o 19.00 w wydarzeniu na Facebooku.

Zrobiłem sobie niedawno zastrzyk. Płyn wsączył się do mojego ciała, miał fioletowy kolor, z przebłyskami fluorescencyjnej żółci. Stopniowo rozchodził się po organizmie, przejmując kontrolę nad ramieniem, biodrem, głową. Zmieniał kształt mojej osoby. Substancja prowokowała ruch poszczególnych segmentów sylwetki. Jednocześnie wyobraźnia generowała obrazy i dźwięki, które wpływały na wszelką aktywność. Spostrzeżenie. Przyciąganie. Akcja. Wszystkie moje pragnienia zdawały się konkretyzować.

„Dali” to wydarzenie z pogranicza spektaklu i performance'u oparte na działaniach fizycznych. Projekt powstał w ramach Sceny Eksperymentalnej krakowskiego Teatru BARAKAH. Inspiracją dla twórców jest postać Salvadora Dalego, jego dorobek i życie prywatne – relacja z żoną, Galą Dali. Istnieje analogia pomiędzy kreacją wizerunkową Dalego a zawodem aktora. Rozbudowana samoświadomość. Presja nieprzeciętności. Sekwencję scen spaja ze sobą hasło: „Od Dalego różni mnie tylko to, że nim nie jestem”.

pomysł i wykonanie: Agata Woźnicka, Bartosz Ostrowski
opracowanie tekstu i dramaturgia: Patrycja Kowańska
muzyka: Tamil Kuszyński
kostiumy: Ewelina Konior-Słowińska
charakteryzacja: Ania Zatorska
konsultacja choreograficzna: Iwona Olszowska
video: Lena Dobrowolska / Teo Ormond Skeaping

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.