Słowak i przyjaciele dla Franka

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 marca 2020, 19:00

Teatr im. Juliusza Słowackiego włącza się w zbiórkę pieniędzy dla pólrocznego Franka. 30 marca na Dużej Scenie odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego aktorzy będą zbierać pieniądze na leczenie chłopca.

„Jest taki półroczny chłopiec – Franek Surdel. Franek cierpi na straszną i szybko postępującą chorobę – rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Franek jest w trakcie terapii lekiem, który jedynie zatrzymuje postępowanie choroby. Aby dać mu szansę na zdrowe dorastanie konieczne jest zastosowanie leku AVXS-101 (Zolgensma®) – prawdopodobnie najdroższego leku na świecie. Dawka preparatu kosztuje ok. 2,1 mln dolarów, czyli prawie 9 mln złotych. Kwotę tą trzeba zebrać jak najszybciej. Niemożliwe? Możliwe – jeśli się zjednoczymy, jeśli będziemy chcieli pomagać i działać. My, artyści Słowaka i przyjaciele Franka chcemy i działamy. Ty też zostań przyjacielem Franka i bądź z nami na specjalnym koncercie charytatywnym 30 marca 2020 roku.

Będzie to koncert szczególny, koncert od serca i z potrzeby serca. Będziemy śpiewać, grać, mówić, będziemy prowadzić licytacje… Zrobimy, co umiemy, by pomóc Frankowi, który tak bardzo teraz tej pomocy potrzebuje. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli aktorki i aktorzy naszego teatru m.in. Lidia Bogaczówna, Hanna Bieluszko, Ewelina Cassette, Agnieszka Judycka, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak – Dolny, Daniel Malchar, Wojciech Skibiński, Rafał Szumera oraz wielu innych (jak na przykład grupa Impro KRK)… Trudno wymienić tu wszystkich, a i lista wspaniałych gości stale się powiększa. Bądźcie tego szczególnego wieczoru razem z nami!!!

Drzwi teatru otworzymy dla Was już o 17.00.Już te dwie godziny wypełnione będą atrakcjami: w programie m.in. kiermasz ciast, zwiedzanie teatru, zdjęcia na ściance w teatralnych kostiumach… Oj będzie się działo! A to przecież dopiero przystawka do dania głównego. Bo punktualnie o godzinie 19.00 zaprosimy Was na Dużą Scenę, gdzie rozpocznie się KONCERT…”

/mat. organizatora/

udostępnij

więcej

  • Bezpłatne wejściówki gwarantujące miejsce siedzące → dostępne będą w kasie Teatru od 3 marca. W dniu koncertu należy wykupić cegiełkę, która jest biletem wstępu → od 50 zł za osobę.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.