Sama nie wiem

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 1 marca 2020, 18:00

Kolejna odsłona projektu „Sama nie wiem” w choreografii Marty Wołowiec w wykonaniu grupy tańca współczesnego a g i t a t u s.

Spektakl jest eksperymentem tanecznym, wykorzystującym w konstrukcji czynnik losowy. Publiczność wraz z choreografką kształtuje przebieg spektaklu poprzez rzuty kostką. Każdej cyfrze przypisana jest inna etiuda choreograficzna oraz liczba wykonawców. Losowości podlega kolejność prezentowanych struktur wraz z obsadą. Niezmienna do tej pory była muzyka oraz liczba rzutów (sześć rzutów kostką). Tym razem, widzowie będą mieli okazję wpływać na spektakl w ograniczonym czasie, a nie w ograniczonej liczbie rzutów. Komponujemy losowo przez 60 minut

pomysł, choreografia: Marta Wołowiec
taniec: grupa tańca współczesnego a g i t a t u s – Daria Hliebova, Aleksandra Honza, Anna Korecka, Kinga Lis, Karolina Malik, Marta Ryba
czas trwania: 60 minut
muzyka: collage

grupa tańca współczesnego   a g i t a t u s  – założona przez Monikę Godek, działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi poszukujących własnych przestrzeni twórczych, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha. Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez pedagogów zespołu, wsłuchujących się w zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby młodych tancerzy. Budowane, w dialogu z nimi, spektakle i etiudy prezentowane są na scenach krakowskich, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Swoją działalnością   a g i t a t u s   chce przyczyniać się do popularyzacji teatru tańca, wciąż nowego i rozwijającego się gatunku sztuki.  

udostępnij

więcej

  • 20 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.