Finisaż wystawy Fotoblok

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 1 marca 2020, 10:00-18:00

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na finisaż wystawy Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych – pierwszej tak obszernej prezentacji poświęconej fenomenowi photobooków z tej części kontynentu. Ekspozycja zyskała spore uznanie widzów odwiedzających Galerię MCK, jak i krytyków. Wyróżniono ją m.in. Marką Radia Kraków za miesiąc grudzień. 

Podczas ostatniego dnia wystawy wstęp do Galerii MCK kosztuje symboliczną złotówkę. Mck zaprasz także na oprowadzania z przewodnikami, warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz pokaz wyróżnionego na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach filmu Powroty w reżyserii Joanny Helander i  Bo Perssona. 

Program finisażu:

  • 12:00 – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w języku polskim
  • 12:30MINIspotkania ze sztuką – rodzinne warsztaty adresowane do dziećmi w wieku od czterech do ośmiu lat
  • 14:00 – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w języku polskim
  • 16:00 – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w języku angielskim
  • 17:00 – pokaz filmu w reżyserii Joanny Helander i Bo Perssona pt. Powroty (1994, 60 min.)

Akcja filmu toczy się wokół podróży Joanny Helander do Polski, będącej próbą zrekonstruowania losów żydowskiej rodziny jej ojca. Artystka wraca do Luboszyc, miejscowości pod Opolem, gdzie przed wojną mieszkali jej żydowscy przodkowie Schiftanowie. Intymny portret artystki jest zarazem opowieścią o tych, którzy zginęli
w Holokauście. Film otrzymał nagrodę specjalną na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w 1995 roku.

Od 25 lutego do 1 marca 2020: wstęp na wystawę za 1 zł.
Od 25 lutego do 29 lutego o godz. 17:00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w cenie biletu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.