Podgórze bez plastiku

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 28 lutego 2020, 09:00-15:00

Ograniczenie plastikowych śmieci, jednorazowych opakowań oraz recykling – wszystko w trosce o środowisko. Tylko jak poradzić sobie z zakupami w czasach, gdy prawie wszystkie produkty pakowane są w syntetyczne tworzywa? W ramach akcji Podgórze bez plastiku pokażemy, jak własnoręcznie uszyć eko-woreczki na żywność – pieczywo, makarony, owoce czy warzywa. Każdy z uczestników wydarzenia wyjdzie z Centrum Kultury Podgórza z własnym, ekologicznym opakowaniem. Ponadto zdradzimy, jak czytać etykiety towarów i świadomie wybierać produkty spożywcze.

Jednym z pierwszych i najprostszych kroków w stronę ograniczenia ilości śmieci jest zamiana opakowań jednorazowych na te wielokrotnego użytku. W ramach akcji „Podgórze bez plastiku” pokażemy więc jak własnoręcznie uszyć eko-woreczki na żywność – pieczywo, makarony, owoce czy warzywa. Każdy z uczestników wydarzenia wyjdzie z Centrum Kultury Podgórza z własnym, ekologicznym opakowaniem!

Rośliny posadzone w nietypowych pojemnikach to świetny pomysł na wyjątkową dekorację domowego parapetu, tarasu czy balkonu! Idąc tym tropem postanowiliśmy również zaprosić uczestników akcji do strefy zielonego recyklingu, w której będzie można samodzielnie wykonać oryginalne donice z plastikowych, czy tekturowych opakowań.

W ramach akcji przedstawimy również naszym gościom „Dekalog rozważnych zakupów”. Podpowiemy jak planować zakupy i świadomie wybierać produkty spożywcze. Zdradzimy jak czytać etykiety towarów. Uczestnicy zajęć otrzymają także ekologiczne torby wielokrotnego użytku.

Nie zabraknie też opowieści o pierwszym podgórskim ekologu – Wojciechu Bednarskim, założycielu i fundatorze parku na Krzemionkach Podgórskich, powstałego na terenie istniejącego od średniowiecza kamieniołomu. W programie akcji znalazła się również wyjątkowa pracownia artystyczna, w której z surowców wtórnych będą powstawać prawdziwe eko-arcydzieła w stylu handmade!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.