Filmoterapia z Sensem: Antropocen: epoka człowieka

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 25 lutego 2020, 18:45

Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

---

Na ekranie tworzony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film Antropocen: epoka człowieka, który dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Narratorką jest Alicia Vikander, nagrodzona Oscarem za rolę w Dziewczynie z portretu.

Dyskusję inspirowaną filmem poprowadzą Martyna Zimorska – psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Diana Sałacka – filozof i politolog, rzecznik prasowy Centrum Kopernika i Copernicus Festival.

O filmie:

ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA | Anthropocene: The Human Epoch
reż. Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier, Kanada 2019, 87'
Antopocen: epoka człowieka opowiada o ludzkiej działalności, która przekształca naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Film ukazuje wybetonowane brzegi Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnej Azji, największe naziemne maszyny, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech, psychodeliczne kopalnie potasu w rosyjskim Uralu oraz metalowe kontenery w mieście Norylsk. Antropocen od lat 50. ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Czy oznacza koniec gatunku ludzkiego? A może jest początkiem czegoś nowego, niekoniecznie ludzkiego?

udostępnij

więcej

  • 22/17 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.