Komunikacja bez przemocy, spotkanie z Zofią Schacht-Petersen

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 lutego 2020, 18:00

Spotkanie będzie poświęcone twórcy NVC (Nonviolent Communication) Marshallowi Rosenbergowi oraz jego koncepcji komunikacji bez przemocy, dzięki której można nauczyć się prowadzić świadomy dialog, lepiej nawiązywać kontakty z ludźmi i rozwiązywać konflikty bez stosowania presji i siły, zarówno w relacjach rodzinnych, zawodowych, a także w szerszym kontekście - społeczności, grup, organizacji, państw.

Marshall Rosenberg pochodził z rodziny żydowskich emigrantów z Ukrainy. Był psychologiem klinicznym i uczniem Carla Rogersa. Jego pionierska praca w dziedzinie komunikacji i relacji międzyludzkich rozwija się dziś na całym świecie i jest kontynuowana przez Center For Nonviolent Communication, które zrzesza certyfikowanych trenerów NVC z całego świata.

Postać Rosenberga i jego metodę zaprezentuje Zofia Aleksandra Schacht-Petersen, nauczycielka i psychoterapeutka, certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, w której prowadzi szkolenia i spotkania dla rodzin i osób indywidualnych. Opublikowała dwie książki poświęcone NVC "Wychowanie bez klapsa" (2006), i "Dialog zamiast kar" (2013).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.