Pociąg do podróży: Korsyka – wyspa różnorodności

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 lutego 2020, 19:00

Kolejna niezwykła wyprawa już 27 lutego! Przeniesiemy się na górzystą wyspę wypełnioną naturą i słońcem. Spotkanie z przewodnikiem dr Piotrem Dąbrowskim, który opowie, co warto zobaczyć, będąc na Korsyce

Korsyka to wyspa różnorodności, która należy do Francji. Otacza ją Morze Śródziemne, dzięki czemu szczyci się pięknymi piaszczystymi plażami i nadmorską bryzą. Jednak Korsyka to coś więcej niż kurort wypoczynkowy, ponieważ jest jednym z tych miejsc, które mają do zaoferowania zapierające dech w piersiach widoki i naturę. Jest idealna zarówno dla fanów morza jak i gór, a nawet dla tych którzy nie są pasjonatami wycieczek. Korsyka oferuje liczne atrakcje, dlatego żaden turysta nie będzie się nudził podczas zwiedzania wyspy, czy zwykłego odpoczywania.

O jej walorach przyrodniczych opowie dr Piotr Dąbrowski wykładowca na Wydziale Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Oddziału Akademickiego PTTK, przewodnik górski i pilot wycieczek z ponad 40 letnim doświadczeniem. Na tle podstawowych wiadomości o geografii i historii wyspy przedstawi jej najważniejsze atrakcje.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.