Badyle - targi roślinne vol. 3

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 marca 2020, 11:00

Panie i Panowie, miłośnicy wszelkich badyli i chabazi, właściciele prywatnych dżungli, parapetowych (i nie tylko) ogródków!

Wyposażycie się w rośliny, donice, kwietniki i narzędzia, z pomocą których zazielenicie swoje cztery kąty. Na uczestników Badyli czekają:
Rośliny zielone i dla zielonych w temacie.
Kwiaty cięte i te mniej złośliwe.
Nasiona, sadzonki, cebulki, które wychowacie na pewne siebie badyle, których nikt i nic nie złamie.
Doniczki, kwietniki, makramy i kokedamy piękniejsze niż wiszące ogrody Semiramidy.
Własny kawałek lasu w samym środku miasta, zamknięty w słoju albo ramie.
Przetwory roślinne – do jedzenia i do ciała.
Ubrania, dzięki którym kwiaty będziecie nosić nie tylko w sercu, ale i na sobie.
To wszystko znajdziecie na stoiskach naszych wystawców, u których zrobicie zakupy (i to w niedzielę!).

WEGE FESTIWAL

Wszyscy wiemy, że człowiek głodny to człowiek zły, więc aby zapobiec wybuchowi masowej marudności, profilaktyczny niedzielny obiad podadzą wystawcy Wege Festiwalu, którzy z troską o planetę zaserwują specjały kuchni roślinnej z różnych części świata.

Pamiętajcie: lepiej zapobiegać niż leczyć, więc nie szczędźcie sobie kalorii. W końcu rośliny to samo zdrowie!

WYMIANA ROŚLIN

Czas na wiosenne porządki! Po zimie często okazuje się, że nie tylko my trochę urośliśmy, ale też nasze rośliny. Doniczki okazują się zbyt ciasne, łodyg jest jakby więcej i nie pozostaje nic innego niż je przesadzić albo rozsadzić, a następnie podzielić się z innymi ogrodnikami, z którymi wiemy, że nie zginą.

Dlatego już po raz kolejny zapraszamy Was na wymianę badyli, podczas której rośliny wymieniamy na inne chabazie, słoik roślinnych przetworów czy szczery uśmiech.

EDUKACJA

Choć w większości marzymy o wakacjach w ciepłych krajach, temperatura na świecie staje się coraz wyższa nie tylko latem, a wokół nas zamiast roślin zaczynają wyrastać góry śmieci.

Czasem żarty muszą iść na bok – zwłaszcza w tematach tak ważnych jak środowisko, dlatego podobnie jak na poprzednich edycjach Badyli, tak i tym razem będziemy nie tylko wymieniać się, kupować i jeść, ale także wspólnie uczyć się jak być bardziej czułym wobec świata.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.