Promocja książki Urszuli Sochackiej „Eee… tam, takiego obozu nie było – wspomnienia Genowefy Kowalczuk

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:00

17 lutego (poniedziałek) o godzinie 18.00 Muzeym Krakowa zaprasza do oddziału Ulica Pomorska na promocję książki Eee… tam, takiego obozu nie było – wspomnienia Genowefy Kowalczuk, byłej więźniarki obozu przy ulicy Przemysłowej w Łodzi autorstwa Urszuli Sochackiej.

Książka jest pierwszą, współczesną publikacją na temat dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci i młodzieży przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Jej podstawę stanowią wywiady z byłą więźniarką Genowefą Kowalczuk, przeprowadzone przez autorkę w latach 2009 – 2011. Do obozu w Łodzi trafiła jako 13 letnia dziewczynka.  „Eee… tam” to wstrząsająca relacja z perspektywy dziecka i dorosłego już człowieka. Książka przybliża czytelnikom bardzo ważny, a pomijany do tej pory fragment polskiej historii dotyczący martyrologii polskich dzieci z czasów II wojny światowej.

Naszymi gośćmi będą: Urszula Sochacka autorka oraz producentka reportaży i filmów dokumentalnych. Przez wiele lat pracowała dla TVP S.A., Telewizji TVN i instytucji oświatowo-kulturalnych. Aktualnie jako doktorantka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowuje rozprawę na temat pamięci o obozie przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Artur Ossowski, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi, autor prac poświęconych okupacji niemieckiej w Łodzi i germanizacji polskich dzieci podczas II wojny światowej.  

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.