Nienasycenie

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Powrót do Witkacego w dzisiejszym świecie wydaje się niezbędny i nieunikniony. Wszyscy potrzebujemy „pigułki szczęścia”, więc wyruszajmy wraz z teatrem odwróconym w podróż w jej poszukiwaniu!

Druga z głównych powieści Wikacego, „Nienasycenie” – którą rozpoczął pisać natychmiast po „Pożegnaniu jesieni”, a ukończył w grudniu 1927 roku, choć została opublikowana dopiero trzy lata później – jest obszerną fantazją antyutopijną, o gargantuicznych dysproporcjach, uważana przez wielu krytyków za szczytowe osiągnięcie autora. Zawarta w niej wizja znakomicie zdyscyplinowanego państwa chińskich komunistów, które podbija wyimaginowaną kontrrewolucyjną Rosję i szykuje się do napaści na powierzchownie skomunizowane państwa Europy zachodniej, czyni oczywiście z „Nienasycenia” jedną z najciekawszych powieści dwudziestowiecznych, a jej niestrudzenie wynalazczy i dziwaczny styl „czarnej komedii” zapewnia książce miejsce wśród klasycznych dzieł współczesnej groteski. /Daniel C. Gerould/

Witkacy
Nienasycenie

twórcy:

adaptacja i reżyseria:
Szymon Budzyk

asystent reżysera:
Aleksandra Powęzka

scenografia:
Dominika Lasota, Magdalena Pikulska

choreografia:
Joanna Achinger-Duraj

make up&look:
Aleksandra Dąbrowska

muzyka:
Kuba Gucik

obsada:
Genezyp - Przemysław Mach
Irina/Matka - Aleksandra Powęzka
Kocmołuchowicz/Ojciec - Tomasz Wiśniewski
Tengier/Chińczyk - Karol Śmiałek
Persy - Kamila Janik

Premiera 27 marca 2020

udostępnij

więcej

  • 50/30 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.