Wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca. Styczeń 2020

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 30 stycznia 2020, 18:00

Biblioteka Kraków zaprasza na wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca. W styczniu wyróżnienie trafi do Dominiki Słowik, autorki książki Zimowla. Spotkanie z laureatką odbędzie się 30 stycznia o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką.

O AUTORCE:
Dominika Słowik ukończyła filologię hiszpańską, przez pewien czas mieszkała w Hiszpanii, we Włoszech. Kiedy nie podróżuje, ma wyrzuty sumienia. Była wolontariuszką w Gwatemali, współorganizatorką festiwalu teatralnego i szatniarką. Nie gotuje, nie cierpi sportu, uważa, że jest patologicznie leniwa. Obecnie na dłużej zatrzymała się w Krakowie. Jest autorką powieści Atlas: Doppelganger i Zimowla.

O KSIĄŻCE:
W swojej drugiej powieści Dominika Słowik zabiera czytelników do miasteczka w Dolinie Zmornickiej, gdzie dochodzi do serii niewyjaśnialnych zjawisk. Zacierają się granice między możliwym, a niemożliwym. W Cukrówce tajemnica goni tajemnicę, wyłowione z jeziora ciało, ojciec który porzuca swoją pracę w urzędzie by zostać wróżem, Pszczelarz tresujący swój rój. Naga Dygnarówna nocą spaceruje po ulicach miasteczka, a Misza w wolnej chwili zajmuje się sprowadzaniem trawki ze Słowacji. Mieszkańcy są podzieleni albo czekają na kolejny cud albo poszukują skarbu. Czy uda się wreszcie najściślej strzeżony sekret Cukrówki?

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.