Wycieka ze mnie samo złoto

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W swoim nowym projekcie tanecznym „Wycieka ze mnie samo złoto” Piotrowska-Auffret konfrontuje się z pragnieniem, ale i tabu wielu kobiet, które pragną urodzić dziecko, ale też łączą z tym swoje obawy, skrywane bądź wypowiadane wprost.

Renata Piotrowska-Auffret, choreografka i performerka, absolwentka Akademii Teatralnej i programu ex.e.r.ce „Research and Choreography” w CCN Montpellier we Francji, członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu – czerpie materiał do swoich spektakli z własnych doświadczeń i erudycyjnych tekstów humanistycznych. Głównym polem zainteresowania jest ludzkiej ciało i związane z nim
społeczne strategie.

W swoim nowym projekcie „Wycieka ze mnie samo złoto” Piotrowska-Auffret konfrontuje się z pragnieniem, ale i tabu wielu kobiet, które pragną urodzić dziecko, ale też łączą z tym swoje obawy, skrywane bądź wypowiadane wprost. Nie da się ukryć, że prokreacja, demografia, ale też jak najbardziej naturalne pragnienie bycia matką - łączą się bowiem z polityką państwa i strategiami wyborczymi, które wspierają, ale też i płacą za stymulowanie aktywne wsparcie przyrostu naturalnego. Ale ciąża i dziecko bywają też narzędziem w pozycjonowaniu się w relacjach z partnerem albo mężem – gwarantującym odpowiedni status społeczny, pozycje w kobiecej i męskiej hierarchii. W ten sposób na intymność nakłada się siatka ideologii oraz snobizmów, które sprawiają, że owoc porodu można przeliczyć na złotówki, zaś dziecko na wagę złota.

  • Koncepcja, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
  • Wykonanie i teksty: Renata Piotrowska-Auffret i goście
  • Współpraca: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz
  • Dramaturgia: Bojana Bauer, Renata Piotrowska-Auffret
  • Światło: Monika Krześniak
  • Oprawa wizualna: Aleksandra Osowicz

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.