Maja Baczyńska: spotkanie z pieśnią intuicyjną w Antykwariacie Abecadło

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 4 stycznia 2020, 19:00

„Pierwsze w 2020 roku, a drugie w Krakowie spotkanie z pieśnią intuicyjną w wykonaniu Mai Baczyńskiej. Tym razem w planach koncert pieśni świata z elementami improwizacji i interakcji – także z publicznością – oraz opowieści-niezwyczajnej-treści, przy wsparciu cudownych białych głosów Katarzyny Wilgos (Warszawa) i Jagi Szeptalin (Kraków). A wszystko z okazji urodzin Mai Baczyńskiej oraz Antykwariatu Abecadło! :)

»W pieśniach tradycyjnych drzemie przemijający świat i wszyscy, którzy go kiedykolwiek na dłużej lub krócej zamieszkali. Może w nich odnaleźć się także każdy, kto – wiedziony przez twórcze emocje, naturalny instynkt oraz zdolność do czystej miłości – daje się prowadzić. A potem zaczyna śpiewać swoją własną pieśń, ot tak«.

(mm.)

Maja Baczyńska – głos, shruti box, misy dźwiękowe, perkusjonalia, looper
Katarzyna Wilgos – głos

wraz z:
Jaga (Agnieszka) Szeptalin – głos

dr Maja Baczyńska (Maya Baczynska, Warszawa) – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz poezji i prozy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School w Warszawie. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie »Presto«. Muzyka Film Sztuka, redaktor naczelna »Presto filmowego«. Założycielka grupy filmowej MUDO, laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji. Chętnie łączy brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizuje do spektakli teatralnych i tanecznych. Współprowadzi bloga My Messages z Pawłem Stroińskim. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

Katarzyna Wilgos (Warszawa) – wokalistka, swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. w Grodzisku Mazowieckim w klasie skrzypiec. Jest absolwentką wydziału Wokalno-Estradowego Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w koncertach w wielu miastach Polski oraz w nagraniach studyjnych, wykonując muzykę różnych gatunków. W latach 2011 i 2019 występowała z Michałem Hohmanem w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W latach 2017–2018 zaangażowana była w spektakl wokalno-instrumentalny oparty na poezji Bolesława Leśmiana wystawiany w teatrze Scena przy Krakowskim Przedmieściu.

Agnieszka Szeptalin (Kraków) – tradycyjne pieśni słowiańskie śpiewa od 2011 roku, obecnie w grupach Swada i Strojone, wcześniej także w Piwnicy Śpiewu Tradycyjnego. Autorka kołysanek, bajek (Bajkowe kołysanki – płyta i książka z tekstami) i zabaw dla najmłodszych (autorskie scenariusze zajęć), a także pieśni wykorzystanych w spektaklach PreLudium słowiańskie (pieśń Modły (Cichcnie gwar w osadzie) i QUBE (pieśń Wzejdź jasne słońce). Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania przyśpiewek, a od 2016 warsztaty pieśni i głosu, gdzie propaguje zdrowe oddychanie i poszukiwanie własnego brzmienia. Brała udział w licznych spektaklach i wydarzeniach teatralnych”.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.