Wieczór autorski Danuty Perier-Berskiej

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 10 grudnia 2019, 18:00

Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich i Klub Dziennikarzy Pod Gruszką zapraszają na wieczór autorski Danuty Perier-Berskiej „Marzenia na wietrze czasu”.

Prowadzenie: Danuta Sułkowska
Oprawa muzyczna: Justyna Zawiślan – skrzypce,
Przemysław Zarabski – fortepian

Danuta Perier-Berska – krakowianka od urodzenia. Kocha Kraków, ale lubi od czasu do czasu poromansować z Paryżem. W poezji ceni sobie prawdę, piękno i dobro. Zrzeszona w Związku Literatów Polskich. W latach 2006-2011 pełniła funkcję – najpierw, członka zarządu, a od 2007 roku sekretarza oddziału oraz opiekuna Koła Młodych, którego działalność udało się jej wznowić po długiej przerwie. Debiutowała w „Dzienniku Polskim” w 1999 roku. Publikowała swoje utwory w licznych almanachach poezji. Brała udział w Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, Międzynarodowej Warszawskiej Jesieni Poezji, XVI Międzynarodowym Spotkaniu Poetyckim „Maj nad Wilią”, Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim oraz w imprezie Dni Poezji w Broumovie (Czechy). Jej wiersze, mini opowiadania oraz recenzje tomików, drukowane są między innymi w „Gazecie Kulturalnej”, „Dworzaninie”, „Kurierze Dzielnicy XI”, jak również w kanadyjskiej prasie polonijnej „Polonez” oraz w „Antologii Poezji Emigrantów Tom VIII”. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i za granicą. Jej wybór wierszy został przetłumaczony na język esperanto. Autorka tekstów do piosenek śpiewanych przez Niezależną Grupę Teatralną „PORFIRION”, do której melodie tworzy Grażyna Łapuszek. Malarka, ikonopistka należąca do Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.