Promocja albumu Michała Grychowskiego „Polska”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 4 grudnia 2019, 18:00

Klub Dziennikarzy Pod Gruszką zaprasza na promocę albumu Michała Grychowskiego „Polska” z tekstem Pawła Kwiatkowskiego, w opracowaniu graficznym Władysława Pluty. Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Dziedzic.

Michał Grychowski – artysta fotografik, absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz Związek Polskich Artystów Fotografików. Jeden z najbardziej znanych fotografików polskich. Od lat specjalizuje się w dziedzictwie kulturowym ze szczególnym uwzględnieniem historii, tradycji i sztuki w Polsce. W swoich pracach z niezwykłym szacunkiem i znajomością zagadnienia podejmuje tematykę spuścizny narodowej, kultury materialnej, historii sztuki i kultury na przestrzeni wieków. Autor wielu zdjęć do publikacji jak i wystaw w kraju i na świecie poświęconych tym zagadnieniom. Ostatni jego album poświęcony Polsce stanowi kwintesencję obserwacji i doświadczeń historycznych autora w kontekście ostatnich rozwojowych przemian w kraju. Wszystko to na tle uroków polskiej przyrody oraz zabytków dziedzictwa kulturowego, tak bliskiego sercu artysty. Widoki odnowionych, malowniczych miast, pejzaże parków narodowych, ukrytych rezerwatów, miejsc osobliwych ale i ważnych dla naszej historii i kultury materialnej stały się powodem, dla którego autor, doceniając ich wartości, chciał podzielić się swymi przeżyciami.

Paweł Kwiatkowski – dziennikarz, podróżnik, historyk. Autor tekstu do albumu POLSKA/POLAND.

Władysław Pluta – profesor Krakowskiej ASP. Autor opracowania graficznego albumu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.