Spotkanie wokół książki „Sto lat samotności pięćdziesiąt lat później”

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 grudnia 2019, 18:00

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego, Katedra Literatury, Historii i Kultury Hiszpańskiego Obszaru Językowego UP oraz i Instytut Cervantesa w Krakowie zapraszają na spotkanie poświęcone książce „Sto lat samotności” i Gabrielowi Garcíi Márquezowi.

O jednej z najważniejszych i najsłynniejszych powieści literatury latynoamerykańskiej, jej znaczeniu w chwili opublikowania ponad pięćdziesiąt lat temu i oddziaływaniu dzisiaj, o twórczości kolumbijskiego pisarza i jego wpływie na kolejne pokolenia autorów, o boomie, realizmie magicznym i nie tylko oraz o inspiracji literaturą przy tworzeniu obrazu, porozmawiają Marta E. Cichocka, Adriana Sara Jastrzębska, Piotr Kłosek, Tomasz Pindel i Marcin Sarna.

Okazją do spotkania jest publikacja książki „Sto lat samotności pięćdziesiąt lat później. Gabriel García Márquez. Relektury" (red. Marcin Sarna i Jorge Cabezas Miranda).

Spotkanie w jęz. polskim, z tłumaczeniem na jęz. hiszpańskim.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.