Sylwester w Krakowie 2019

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 31 grudnia 2019, 21:00

Raźnym krokiem

Jedni mówią, że „rok miniony zawsze lepszy”, inni przekonują, że kiedy „Nowy Rok nastaje, każdemu ochoty dodaje”. Bez względu na to, które podejście jest nam bliższe, niech w tę noc połączą nas beztroska i dobra zabawa!

Choć niełatwo w to uwierzyć, tradycja żegnania odchodzącego i witania nastającego roku pojawiła się dopiero pod koniec XIX wieku. Hiszpanie zajadają się wtedy winogronami, Duńczycy tłuką talerze i zeskakują z krzeseł, a Włosi improwizują. My też mamy swoje sposoby na uczynienie tej nocy wyjątkową: życzenia, toasty i szampańska zabawa na ulicach i placach miasta! W tym roku Sylwester w Krakowie będzie obfitował w wydarzenia – imprezy mniejsze i większe, w ścisłym centrum i poza nim, a co najważniejsze: ze wspólnym kulturalnym mianownikiem.

Na Rynku Głównym stary rok pożegnamy w towarzystwie pochodzącego z Krakowa Jana-rapowanie oraz czołowych wykonawców polskiej estrady (m.in. Ralph Kaminski, Paulina Przybysz, Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes), którzy w ramach projektu Albo inaczej zaprezentują kanon krajowego hip-hopu w jazzowych aranżacjach. Gdy wybije północ, wzniesiemy wzrok, aby podziwiać pokaz laserów, a pierwsze chwile Nowego Roku uprzyjemni nam występ duetu The Dumplings.

Wielka sylwestrowa prywatka pod namiotem w alei Róż zwieńczy całoroczne obchody 70. urodzin Nowej Huty. Na parkiet zaprasza nas (i nie zagląda w metrykę!) didżej i dziennikarz Hirek Wrona – naszą wspólną muzyczną podróż od szlagierów lat 70. aż po najnowsze przeboje wzbogacą wizualizacje i animacje przedstawiające dawną Hutę. O północy ujrzymy zaś jak najbardziej współczesny pokaz efektów specjalnych.

Powszechnie znany z zamiłowania do plenerów Teatr KTO stworzy na Rynku Podgórskim salę balową pod gołym niebem. W 2020 rok wejdziemy energicznym krokiem w rytmie największych przebojów i tańców z całego świata. Sylwestrową noc urozmaicą nam ponadto zabawy towarzyskie przywołujące najświetniejsze tradycje wiedeńskich salonów.

A to dopiero początek atrakcji… Przed nami kolejny rok pełen kulturalnych wrażeń! (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.