Jerozolimo - w którą stronę zmierzasz?

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 grudnia 2019, 18:00

JCC Krakow wraz z Pracownią Badań nad Współczesnym Izraelem oraz Relacjami Polsko-Izraelskimi im. Teodora Herzla i Ozjasza Thona w Instytucie Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na cykl wykładów podejmujących tematykę współczesnego Izraela.

Przedmiotem pierwszego z nich będzie status Jerozolimy w świetle prawa międzynarodowego oraz problematyka przyszłości miasta z punktu widzenia relacji izraelsko – palestyńskich. W czasie wykładu poznamy historyczne tło Jerozolimy, a także poddamy dyskusji zainteresowanie społeczności międzynarodowej jej politycznym i społecznym charakterem, który wpływa w realny sposób na stosunki międzynarodowe.

Dr Rafał Soroczyński, adiunkt Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Poznaniu, specjalizuje się w prawie międzynarodowym publicznym, stosunkach izraelsko – arabskich oraz sądownictwie międzynarodowym.

W języku polskim, wstęp wolny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.