Księga pełna czarów

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 lutego 2020, 13:00

Jest to adaptacja baśni Janiny Porazińkiej pt.: „Czarodziejska Księga”. To komedia dla najmłodszych. Ludowa powiastka o zabawnych perypetiach głównych bohaterek, kochających się sióstr, Marcysi i Krysi. Spektakl ma charakter dydaktyczny. Zawarty w nim morał sprawi, że nasze pociechy zdecydowanie chętniej zasiądą do nauki czytania i pisania, bowiem za sprawą Krysi odkryją, że za odczytywanymi literkami kryje się wspaniała treść, magia-wiedza, której posiadanie może nieraz uchronić nas przed zgubą.

Czy próżna Marcysia zarazi się bakcylem czytania? Czy przygody, jakie ją spotkają, pozwolą jej zrozumieć, że „nie wszystko złoto, co się świeci”?

A może, razem z Krysią zechce zapoznać publiczność ze sztuką słowa, poprawnego pisania i wypowiadania się? Czyż nauka ta nie będzie efektywna, jeśli kryje się za nią wspaniała zabawa?

Bogata scenografia, wspaniała kreacja krakowskich aktorek, różnorodne postacie, melodie szybko zapadające w ucho, które mogą, wraz z aktorkami zanucić nawet najmłodsi widzowie, potęgują walory i wpływają na artystyczny odbiór widowiska.

Czas trwania spektaklu: około 60 minut

Scenariusz, reżyseria, kostiumy: Natasza Słysz-Czaja
Scenografia: Joanna Czaja, Natasza Słysz-Czaja

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.