Kot - otchłanie miłości

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 „Kot - otchłanie miłości”, to pierwsza własna produkcja Teatru Groteska z cyklu Scena Mistrzów. Tekst Georgesa Simenona stał się inspiracją dla scenariusza napisanego przez Małgorzatę Zwolińską, jest ona także autorką projektu scenografii i kostiumów. Reżyseruje to przedstawienie Adolf Weltschek.

Arcymistrz kryminałów – francuski pisarz Georges Simenon - ma na swoim koncie 450 powieści. Popularność przyniósł mu znany na całym świecie cykl detektywistyczny z legendarną postacią komisarza Maigreta, ale pisał też powieści po prostu – o życiu. Do tych książek należy wydana pół wieku temu powieść „Kot”, która stała się ona inspiracją dla spektaklu w Teatrze Groteska. Główne role grają w nim Anna Sokołowska i Wiesław Komasa.

To spektakl o miłości, której się pragnie, za którą się tęskni. W życiu obydwojga głównych bohaterów - Małgorzaty i Emila - była już miłość. Jak sądzili taka „aż po grób”, największa i jedyna, ale życie boleśnie ich doświadczyło. Po stracie tej dawnej, zaczęli szukać nowej. Przypadkiem spotkali się, zafascynowali sobą i tak to się zaczęło!

Każdego dnia Małgorzata i Emil pragną miłości, szukają jej, tęsknią za nią. Ale nie potrafią zbudować dojrzałej relacji. To, co ich łączy, to niewytłumaczalna fascynacja i trudna miłość, która niespodziewanie zamienia się w inny groźny żywioł – nienawiść. Jak to u mistrza kryminału, ta historia pary kochanków pełna jest nie przewidywanych zwrotów akcji. Przedstawienie jest tajemnicze, pełne niedopowiedzeń, do końca trzymające w napięciu…

Aktorzy grający główne role - Anna Sokołowska i Wiesław Komasa - obchodzą jubileusz 50 - lecia pracy na scenie. W roli małżeństwa spotkali się na początku swojej drogi aktorskiej. Później ich drogi zawodowe rozeszły się. Spotkają się po blisko pół wieku na scenie Teatru Groteska... znowu jako małżeństwo.

Tej parze wybitnych aktorów będą towarzyszyć w spektaklu - Aldona Jankowska i Olga Przeklasa.

 

udostępnij

więcej

  • 50/45 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.