Mistrzowie Kina Mastercard

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w listopadzie i grudniu zaprezentujemy ich najnowsze filmy: „Ból i blask” i „Nie ma nas w domu”. Szykuje się prawdziwa filmowa uczta, crème de la creme!

4, 11 i 18 listopada o godz. 19.30, zapraszamy na spotkanie z Pedro Almodóvarem: najintymniejsze chyba spośród tych, które proponował nam dotychczas hiszpański reżyser. „Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie –  jak podkreśla światowa krytyka –  najlepsze dzieło w jego dorobku. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas) – kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i z powodzeniem strzeże własnej prywatności. Artysta po latach odnajduje osoby, który wywarły największy wpływ na jego życie, po raz kolejny przeżywając momenty, które go ukształtowały. Twórczy duch zamknięty w starzejącym się, nieposłusznym ciele wraca do przeszłości i jednocześnie permanentnie mierzy się z teraźniejszością

25 listopada i 2 grudnia w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard „Nie ma nas w domu” dwukrotnie nagrodzonego Złotą Palmą reżysera takich filmów, jak „Ja, Daniel Blake”, czy „Wiatr buszujący w jęczmieniu” – Kena Loacha. Obraz, który poruszył publiczność festiwalu w Cannes, został świetnie przyjęty m. in. w Toronto, Zuruchu i San Sebastian oraz uznany przez krytykę za jedno z najlepszych dzieł w dorobku brytyjskiego mistrza. Tworząc autorskie, społecznie zaangażowane kino Loach dostarcza nam emocji już od prawie 60 lat. W „Nie ma nas w domu” po raz kolejny przygląda się temu, jak realia gospodarki przekładają się na związki pomiędzy ludźmi. Opowiadając historię rodziny, która każdego dnia próbuje na nowo związać koniec z końcem zastanawia się, jakie są granice ludzkich możliwości; ściślej – jak bardzo jesteśmy w stanie każdego dnia te granice przekraczać, eksploatując samych siebie daleko poza nimi, by zatroszczyć się o najbliższych.

Filmy w ramach cyklu prezentowane są zawsze w poniedziałki o godz. 19.30 w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach, ze spacjalnym udziałem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.