Spotkanie wokół książki „Proza podróżna” Josepha Rotha

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 19 listopada 2019, 18:00

De Revolutionibus Books&Cafe zaprasza 19 listopada o godz. 18.00 na wydarzenie poświęcone książce „Proza podróżna” Josepha Rotha. Rozmawiać o dziele Rotha będą Marek Zagańczyk i Elżbieta Jogałła.

„W tych felietonach-wierszach autor żegluje po miejscach pozornie błahych, nic nie znaczących. I znaczących tyle, ile nasze życie i śmierć. Wie, że nie ma miejsc stałych. Jest zawsze jakaś podróż, czyjaś twarz, pan w „szarym flauszowym kapeluszu”, młody Fritz z matką, blondynka w oknie, aukcja berlińskiego panoptikum. „Wszystko się rozsypało”. Woskowe życie się stopiło…” – mówi o książce Ewa Lipska.

Elżbieta Jogałło – absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest tłumaczką literatury francuskiej i włoskiej. W latach 1995-2001 radczyni kulturalna Ambasady RP i dyrektorka Instytutu Polskiego w Rzymie. Wieloletnia współpracowniczka „Przekroju” i „L’Osservatore Romano” (wydanie polskie). Tłumaczyła m.in. Borisa Viana, René Laurentina czy Maurice'a-Edgara Coindreau.

Marek Zagańczyk – polski pisarz, eseista, wydawca, zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”. Od 1989 do 1991 roku członek redakcji miesięcznika „Teatr”. Od 1989 wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, w latach 1991-2008 sekretarz redakcji, a od września 2008 zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Zeszyty Literackie”. Redaktor serii „Podróże” (Zeszyty Literackie). Kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza.

Wydarzenie jest częścią projektu Fundacja Miasto Literatury „Krakowskie księgarnie na medal” dofinansowanego ze środków Miasta Kraków.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.