Historia według Braudela

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 listopada 2019, 19:00

Fernand Braudel (1902-1985) to jeden z wpływowych francuskich historyków nowożytnych, przedstawiciel szkoły Annales, która postulowała odejście od klasycznej historii politycznej na rzecz historii społecznej czy gospodarczej. Efektem takiego podejścia były liczne prace naukowe. Niedawno nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w tzw. ceramowskiej serii ukazało się wznowienie klasycznego trzytomowego dzieła "Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm. XV-XVIII wiek" (Przeł. Maria Ochab, Piotr Graff). To wydarzenie będzie pretekstem do rozmowy o znaczeniu dzieła Braudela i wpływie jego refleksji także na polską historiografię. Z prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Barbarą Klich-Kluczewską, badaczką powojennego społeczeństwa w ujęciu kulturowym i komparatystycznym, w szczególności historią rodziny i życia prywatnego, rozmawiać będzie Marcin Wilk.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu 'Partnerstwo dla książki".

Spotkanie będzie transmitowane na żywo.
Zapraszamy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.