Otwórzmy Skwer Kongresowy

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 12 października 2019, 11:00-13:00

Skwer Kongresowy – Park Wielokulturowy jest wspólną inicjatywą Miasta Krakowa, Krakowskiego Biura Festiwalowego (operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków) oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. 

W programie otwarte warsztaty dla dużych i dla małych:

  1. Mapa świata - na konturowej mapie świata uczestnicy będą mogli zaznaczać skąd pochodzą, bądź jaki kraj odwiedzili. Podzielą się między sobą wiedzą o danym kraju, jego kulturze, zwyczajach, symbolach czy miejscach wartych odwiedzenia.
  2. Girlanda z flag świata - uczestnicy wspólnie stworzą, girlandę składającą się z flag państw świata. Girlandą zostanie ozdobione stanowisko warsztatów.
  3. Wspólne malowanie - na dużych arkuszach papieru narysowane zostaną tory kolejowe, obok których uczestnicy będą tworzyć poszczególne stacje dla pociągu: miasta bądź kraje. Po zakończeniu pracy uczestnicy zostaną zachęceni do stworzenia wspólnej opowieści o podróży tego pociągu.
  4. Zabawy cyrkowe i malowanie twarzy

Będą też wspólne zdjęcia, bańki mydlane i dużo dobrej zabawy.

Centrum Kongresowe ICE Kraków jest nazywane biznesową i kulturalną wizytówką miasta. W ciągu pierwszych 5 lat swojej działalności (2014-2019) przyjęło ponad 1 200 000 gości z całego świata podczas blisko 1000 wydarzeń. A przecież ICE Kraków to nie tylko kongresy, koncerty czy festiwale – na te imponujące liczby składają się także wydarzenia społeczne, takie jak rodzinne, bezpłatne pikniki Dzień dobry ICE Kraków.

Dzięki projektowi Aleja Kongresowa wzdłuż ulicy Monte Cassino zasadzono już 30 drzew. Upamiętniają one najważniejsze wydarzenia biznesowe, które odbyły się w ICE Kraków. Natomiast już wkrótce do użytku zostanie oddany Skwer Kongresowy będący jednocześnie wielokulturowym parkiem, z którego będą mogli skorzystać zarówno goście wydarzeń, jak i wszyscy mieszkańcy Krakowa, w tym sąsiedzi ICE Kraków z okolicznych osiedli. To miejsce połączy nowoczesność z historią – stąd rozpościera się widok na Zamek Królewski na Wawelu, zasadzona na skwerze roślinność ma oddawać różnorodność kulturową, na którą Centrum Kongresowe jest otwarte, zaś zastosowane materiały i siedziska nawiązują do historycznego dziedzictwa stolicy Małopolski.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.