Teatr Bagatela 1919–2019

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 4 października 2019, 18:00 - czwartek, 31 października 2019

W sezonie 2019/2020 Teatr Bagatela obchodzi setne urodziny. W roku jubileuszowym zaplanowano wiele atrakcji i wydarzeń specjalnych.

Przez cały październik trwać będzie w Pałacu Sztuki wystawa, zatytułowana po prostu „Teatr Bagatela 1919–2019”. Ta fascynująca wyprawa w przeszłość zaprowadzi zwiedzających nie tylko na róg Karmelickiej i Krupniczej... W dziejach pierwszego krakowskiego teatru rozrywkowego odbijają się przecież i wielka historia, i historie osobiste. Kurator i zarazem autor nowej kurtyny Bagateli, Tadeusz Bystrzak, zaprasza na spotkanie z barwnym gronem związanych z funkcjonującymi tu przez lata scenami aktorów i twórców, a nawet przedsiębiorców, bez których marzeń i nierzadko tytanicznej pracy teatr ten by nie istniał. Po wernisażu 4 października o 18.00 wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie od 5 do 31 października między 11.00 a 19.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Pałacu Sztuki, chyba że chętny okaże przy wejściu bilet wstępu na spektakle prezentowane na scenach Bagateli między 7 września a 31 października, który uprawnia do bezpłatnego zwiedzenia okolicznościowej ekspozycji.

Wystawie towarzyszyć będą dwa czytania inaugurujące cykl „Chodź, przedstawię ci bajkę – Bagatela dla najmłodszych”, podczas których zaprezentowane zostaną klasyczne pozycje literatury dziecięcej z historycznego repertuaru sceny przy Karmelickiej. 10 października o 11.00 „Czerwony Kapturek” (premiera 1960) w opracowaniu reżyserskim Przemysława Redkowskiego, a 27 października „Królowa Śniegu” (premiera 1948 i 1967) w opracowaniu reżyserskim Wojciecha Leonowicza. Bilety na te wydarzenia również w cenie 5 zł także dostępne w kasie Pałacu Sztuki (oraz w kasach Bagateli), uprawniać będą i do obejrzenia ekspozycji.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.