Machina sztuki, warsztaty artystyczne w Cricotece (3,5-5)

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

Październik
Sztuka to przestrzeń eksperymentu. Nie zawsze wszystko wychodzi zgodnie z planem. Czasem to, co powstało przez pomyłkę lub przez przypadek, może okazać się nowatorskie i naprawdę interesujące. W październiku przypadek staje się punktem wyjścia do poszukiwań. Czy chaotycznie rozlewana farba układa się w obraz? A nagrane odgłosy rozsypywania przedmiotów tworzą kompozycję muzyczną?

  • Rozchlapane farby: 5 października, 11:30–12:30 (Uwaga! na zajęciach będzie używana farba)
  • Podsłuchiwanie: 12 października, 11:30–12:30
  • Sprawdzanie rzeczywistości: 19 października, 11:30–12:30
  • Przetwórnia: 26 października, 11:30–12:30

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

udostępnij

więcej

  • 12 442 77 70 wew. 107
  • edukacja@cricoteka.pl
  • 15 zł - można je kupować na stronie internetowej Cricoteki do dnia, w którym organizowany jest warsztat do godz. 9:00 oraz przed samymi zajęciami w miarę dostępności miejsc. Bilety należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.