Shinji Ogawa. Wchodzę w każdą rzeczywistość

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 października 2019 - niedziela, 15 marca 2020

Wystawa organizowana z okazji 60. urodzin artysty. To pierwsza tak szeroka prezentacja wybranych prac Shinjiego Ogawy znajdujących się w Kolekcji MOCAK-u, została ona uzupełniona o dzieła wypożyczone od artysty i z kolekcji prywatnych (Mizuho Ogawy, Seiichiego Yoschina oraz STANDING PINE).

Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt prac z lat 2005–2019 – rysunki, obrazy oraz interwencje malarskie na drukach. Ekspozycja została podzielona na następujące tematy: urbanistyka utopijna, inspiracje polskie oraz przetworzenie tradycyjnego malarstwa i drzeworytu.

Twórczość Shinjiego Ogawy w doskonały sposób oddaje kwintesencję sztuki japońskiej. Charakteryzuje ją perfekcyjny warsztat, niezwykła detaliczność i precyzja. Artysta sięga po wizerunki znanych budynków, miejsc oraz przedstawienia z obszaru kultury (malarstwa, muzyki, filmu, drzeworytu japońskiego). Bezbłędny na pierwszy rzut oka realizm ujęcia skłania widza do uznania prawdziwości danej sceny, skupienia się wyłącznie na wirtuozerii użycia klasycznych technik malarskich i rysunkowych. Jednak po bliższej analizie pojawia się wątpliwość co do wiarygodności obrazu. Czy na Rynku w Krakowie nie brakuje Wieży Ratuszowej? Czy na placu św. Marka w Wenecji są dwie dzwonnice? Dlaczego na portrecie pani Récamier brak modelki?

Shinji Ogawa (1959) – urodzony w Yamaguchi w Japonii. W 1983 roku obronił dyplom na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie w Mie. Mieszka i pracuje w Nagoi.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.