Trzaska + Stasiuk w ArtCafe Barakah

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:00

„Koncert z serii Muzyczna Jesień w Teatrze Barakah w ramach wydarzeń teatralno-muzycznych z okazji 15-lecia Teatru Barakah.

Na początku Trzasce spodobał się kolor głosu Stasiuka i sposób, w jaki czyta. Nigdy wcześniej Mikołaj nie spotkał się – jak sam to nazywa – „ze zjawiskiem wypełnionej napięciem, wciągającej nudy”. Najpierw było słuchowisko. Na początku nagrywali w lesie, potem Stasiuk siedział w samochodzie, gdzie czytając swoją powieść, miał w ostrzejszych fragmentach naciskać mocniej pedał gazu. Tak powstała płyta Kantry, czyli wolne tłumaczenie Stasiuka na muzyczny język Trzaski. Jazzarium.pl to nie jedyne literacko-muzyczne spotkanie Stasiuka i Trzaski. W 2016 roku stworzyli wspólnie Grochów głosem – słuchowisko zaprezentowane podczas koncertu w Studio im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia. Obecnie koncertują z nowym materiałem – Mikołaj Trzaska tworzy na żywo dźwiękowe przestrzenie, do których Stasiuk czyta fragmenty swojej prozy, m.in. z Kronik beskidzkich i światowych.

SKŁAD: Andrzej Stasiuk - narracja, Mikołaj Trzaska - klarnety”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.