Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika: spotkanie z Agnieszką Ayşen Kaim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 września 2019, 18:00

Księgarnia Karakter zaprasza dzieci i rodziców 27 września na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika. Gościem wydarzenia bęzie Agnieszka Ayşen Kaim, która sztukę opowiadania praktykuje od wielu lat, jednak po raz pierwszy spisała swoją baśń niedawno z pomocą córeczki Barbary Bahar. Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk.

Bahar przychodzi na świat w Stambule, mieście rozpiętym pomiędzy Europą i Azją. Życie Bahar jest drogą, ale też mostem pomiędzy Turcją, rządzoną przez sułtana, a Polską (Lechistanem), którą włada król. Kobietą i metaforą. Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych. Bahar znaczy wiosna to książka o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.

Agnieszka Ayşen Kaim - Polka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego, turkolożka w Instytucie Slawistyki PAN. Wraz ze Stowarzyszeniem Grupa Studnia O. działa jako opowiadaczka i animatorka kultury tureckiej w Polsce, realizując projekty kulturalne w kraju i za granicą. Autorka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych, a także autorskiej opowieści dla dzieci i młodzieży Bahar znaczy wiosna, nominowanej do nagrody literackiej w konkursie Książka Roku 2016 PS IBBY (III miejsce).

Barbara Gawryluk - absolwentka filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Autorka wielu książek dla dzieci. Książka Dżok. Legenda o psiej wierności została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika to cykl 20 bezpłatnych spotkań dla dzieci w 3 grupach wiekowych (5-7, 8-10 i 11-12 lat). W trakcie podzielonych na 5 bloków tematycznych spotkań dzieci rozmawiają o przeczytanej książce, a także podejmują aktywności artystyczne bazujące na lekturze. Każdy segment wieńczy spotkanie z autorem(-ką) lub ilustratorem(-ką) reprezentującym(-ą) omawianą formę literacką. W czerwcu zapraszamy na spotkania z komiksem. W kolejnych miesiącach będą to: baśń (wrzesień), literatura przygodowa (październik) i kryminał (listopad).

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO
Patroni Medialni: Literacka Kavka, Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, Kwartalnik Ryms
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.