Wieczornice ze Stanisławem Wyspiańskim

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W sobotę 7 września w Willi Estreichera o godz. 17.00 oraz w niedzielę 29 września w Dworku Matejki o godz. 17.00 odbędą się Wieczornice poświęcone Stanisławowi Wyspiańskiemu i epoce w której tworzył.   Wydarzenia odbędą się w formie interdyscyplinarnego spotkania literacko- muzycznego, aktor Teatru Bagatela: Łukasz Żurek będzie inscenizować fragmenty “Wesela” oraz recytować performatywnie fragmenty pamiętników oraz poezję Wyspiańskiego na przemiennie z wykonywaniem utworów muzycznych z epoki współczesnej Wyspiańskiemu (m.in. M. Karłowicza, czy krakowskiego kompozytora J. Gablenza) przez artystów: Macieja Zimkę i Wiesława Ochwata – akordeony oraz Katarzynę Wiwer – sopran, Agnieszkę Kaczmarek-Nowak – harfa, Krzysztofa Tymendorfa – altówka i Arnauda Kamińskiego – skrzypce. Spotkania poprowadzi Bożena Boba-Dyga – animator kultury i propagatorka synkretyzmu w sztuce.

Wydarzenia odbędą się w Willi Estreichera na Woli Justowskiej w pomieszczeniu z wystrojem epoki gdzie centralnym punktem będzie autoportret Stanisława Wyspiańskiego oraz w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach – pięknych, zabytkowych budynkach, których historia związana jest bezpośrednio z wybitnymi twórcami krakowskiej kultury, z samym St. Wyspiańskim, który był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych do którego należą wspomniane zabytki, a leżących poza historycznym centrum miasta Krakowa. Ich wnętrza są zaaranżowane tak że sprawiają wrażenie naturalnego salonu  z epoki.

Organizatorem  wydarzenia jest Fundacja Art Forum i Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Wstęp wolny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.