Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem 2019

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 listopada 2019, 18:00 - poniedziałek, 18 listopada 2019

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem upłyną w tym roku po znakiem rozmów i warsztatów na temat designu, architektury wnętrz oraz mody. Wydarzenie powstałe z inicjatywy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, jest częścią cyklu Sztuka do Rzeczy, organizowanego przez Miasto Kraków. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie słynny architekt Robert Konieczny, który odwiedzi galerię Solvay Park i spotka się z publicznością.

Osią Zaprojektowanych 2019 będą spotkania, w czasie których będzie można postawić pierwsze kroki w karierze designera lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania, tworzenia biżuterii oraz szycia (szczegółowy program bezpłatnych warsztatów – www.ksa.edu.pl). Inauguracja Zaprojektowanych odbędzie się w czwartek, 14 listopada, w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52). O godz. 18.00 nastąpi oficjalne otwarcie wystawy Fotoprzestrzenie, w ramach której studenci szkoły pokażą swoje spojrzenie na temat projektowania przestrzeni. W piątek, 15 listopada, w trakcie wykładów master class w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52) poruszone zostaną m.in. kwestie tworzenia logotypu (prowadzenie prof. Władysław Pluta) czy projektowania konceptualnego (prof. Piotr Bożyk). Warto też udać się do szkoły w sobotę, by wziąć udział w warsztatach oraz spotkaniu z młodymi projektantkami – Joanną Sieradzan (projektowanie mebli) i Natalią Wieteską (opowie o udziale w wystawie dla młodych projektantów w ramach Salone del Mobile w Mediolanie).

W tym roku do programu Zaprojektowanych dołącza galeria Solvay Park, gdzie będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się tu wernisaż wystawy fotografii Marzeny Kolarz (wykładowcy Szkoły Kreatywnej Fotografii) prezentującej jej fotografię mody. Wszyscy, którzy poszukują niebanalnych przedmiotów i inspiracji, powinni udać się do galerii Solvay Park w sobotę 16 listopada – na targi organizowane we współpracy z Kraków Design Festival. Będzie tu można znaleźć ofertę małych firm i manufaktur, a także poznać bliżej propozycje wystawców galerii, która specjalizuje się w tematyce wyposażenia wnętrz. Warto wziąć udział w organizowanych w Solvayu spotkaniach, zwłaszcza w master class wybitnego architekta Roberta Koniecznego. Można też będzie dowiedzieć się więcej na temat projektowania wnętrz w czasie wykładów „Jak wykończyć mieszkanie i się nie wykończyć” czy „Odbiór nieruchomości, na co zwracać uwagę”.

Na koniec organizatorzy zapraszają na spacer w poszukiwaniu krakowskiego street artu, który poprowadzi entuzjasta tej dziedziny sztuki Rafał Stanowski – start w niedzielę o godz. 12.00 przy ul. Zamoyskiego 52.   

ZOBACZ PROGRAM

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje internetowa rejestracja. Zapisy na wydarzenia: www.zaprojektowani.com.pl, www.ksa.edu.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.