Bieg Olimpijska 5-ka

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 13 października 2019, 11:00

W TAURON Arenie Kraków, wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, odbędzie się Olimpijska 5-tka – czyli bieg na 5 km, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku w Krakowie. 

Uczestnicy Olimpijskiej 5-tki wyruszą na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Obowiązuje limit zgłoszeń: 1500 osób.

Zapisy internetowe do Olimpijskiej 5-tki będą przyjmowane do 1 października 2019 r. (lub do momentu wyczerpania limitu startujących), a opłata wynosi 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń, będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (11 i 12 października 2019 r.) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką. 

Start: ulica Lema (jezdnia wschodnia, w rejonie skrzyżowania z ul. Dąbską) – przed TAURON Areną Kraków

ul. Lema (jezdnia pod prąd)
w lewo w Al. Pokoju (jezdnia pod prąd)
w lewo w ul. Dąbską, na wysokości TAURON Areny Kraków nawrotka i z powrotem do Al. Pokoju
w lewo w ul. Nowohucką (jezdnia pod prąd)
w lewo w Al. Jana Pawła II (jezdnia pod prąd)
w lewo w ul. Lema (jezdnia pod prąd)
w lewo do TAURON Areny Kraków

Meta: TAURON Arena Kraków

Po raz trzeci z rzędu, specjalnym biegiem na 5 km Organizatorzy PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie uczczą historyczną rocznicę. Dwa lata temu „5 dla Kościuszki” upamiętniono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, a przed rokiem „5 dla Niepodległej” świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.