Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Kraków: Kobieta idzie na wojnę

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 czerwca 2019, 11:00

Kino Pod Baranami wraz z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym Kraków i SMAKiem zaprasza na wyjątkowy pokaz islandzkiego filmu „Kobieta idzie na wojnę”. Po seansie odbędzie się spotkanie z młodymi aktywistami, którzy – zainspirowanymi odwagą, nieustępliwością i determinacją Grety Thunberg – nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych.

O FILMIE:
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ | Woman at war / Kona fer í stríð
reż. Benedikt Erlingsson, Islandia/Francja/Ukraina 2018, 110'
(in Icelandic, Spanish, Ukrainian and English with PL and EN subtitles)
Nagrody Edda – Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza aktorka (Halldóra Geirharðsdóttir), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepsze efekty wizualne, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka
Główną bohaterką nowej produkcji Benedikta Erlingssona, reżysera świetnego "O koniach i ludziach", jest kobieta imieniem Halla (znakomita Halldóra Geirharðsdóttir). Mieszka ona w małym miasteczku, gdzie na co dzień pracuje jako dyrygentka lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i charyzmatyczna Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi poważne zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY:
„Chcemy przeciwstawić się bierności polityków wobec postępowania zmian i ocieplenia klimatu. Nie zgadzamy się na przemilczanie i ignorowanie problemu, który jest kwestią kluczową dla naszej przyszłości. To my – jako młodzi ludzie – w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszyego braku decyzji. Jesteśmy świadomi/e, że uratowanie naszej planety wymaga od nas realnej zmiany sposobu życia. Wiemy też, że nasze indywidualne działania nie są i nie będą wystarczające, by zatrzymać dramatyczne procesy niszczące środowisko. Domagamy się zatem również działań politycznych i ekonomicznych, które pozwolą urzeczywistnić inny sposób zaspokania naszych potrzeb. Musimy zacząć inaczej korzystać z zasobów naturalnych i otworzyć się na rozwiązania, które nie są winyszczające dla naszej planety. Chcemy uratować naszą przyszłość ale nie kosztem tych, których przetrwanie uzależnione jest od dotychczasowych rozwiązań.  Przyszłość planety to przyszłość nas wszystkich, nie dajmy się podzielić, nie bójmy się zmiany, żądajmy jej”.


udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.