Drzewo Nowej Huty

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

4 spacery fotograficzne osiedlami nowohuckimi. Celem spacerów jest wykonanie zdjęć ukazujących związek dziedzictwa przyrodniczego z dziedzictwem architektonicznym. Nie bez przyczyny Nowa Huta nazywana jest najbardziej zieloną dzielnicą w Krakowie – od początku zieleń była traktowana priorytetowo, a dzięki Annie Ptaszyckiej, żonie głównego projektanta miasta Nowej Huty, do dziś zachwyca. Zachwyca zarówno zieleń urządzona na osiedlach, jak i parkowa – aż 16 parków – w tym 3 zabytkowe o łącznej powierzchni 160 ha! A stare drzewa owocowe przypominają o istnieniu pokaźnych sadów na terenach wsi w czasach przednowohuckich.

Trasy spacerów przebiegają przez osiedla dawnych sektorów A, B, C, D na terenie Dzielnica XVIII Nowa Huta oraz dzielnica Bieńczyce – Dzielnica XVI. Po każdym spacerze autorzy zdjęć zostaną poproszeni o wytypowanie dwóch i przesłanie na konkurs Drzewo Nowej Huty, z których jury wyłoni prace do wystawy o tym samym tytule. Akceptowane są zdjęcia zrobione telefonem. Spacery poprowadzi Jerzy Karnasiewicz – artysta fotografik, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, popularyzator fotografii, autor albumu Nowa Huta. Okruchy życia i meandry historii (2003). Start przy rzeźbie Akwarium Wiesława Bielaka w Park Ratuszowy. 

Trasy:

14 czerwca
Sektor A – osiedla; Centrum A, Hutnicze, Stalowe, Willowe, Wandy, Ogrodowe

21 czerwca
Sektor B – osiedla; Centrum B, Szklane Domy, Słoneczne, Zielone, Sportowe, Szkolne

25 czerwca
Sektor C – osiedla; Centrum C, Zgody, Teatralne, Urocze, Górali, Krakowiaków

28 czerwca
Sektor D – osiedla; Centrum D, Handlowe, Kolorowe, Spółdzielcze i Planty Bieńczyckie.

Formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnGlPOF6ICKeNytESrgg7ClFpl-vxAMue7rHOsaeaQomGWdg/viewform

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.