Siłaczki: Jak być skuteczną? Spotkanie wokół książki Rebekki Solnit „Nadzieja w mroku”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 czerwca 2019, 18:00

Wydawnictwo Karakter zaprasza na dyskusję poświęconą książce Rebekki Solnit Nadzieja w mroku w przekładzie Anny Dzierzgowskiej i Sławomira Królaka. W spotkaniu wezmą udział Inga Hajdarowicz, socjolożka, aktywistka i członkini inicjatywy Witajcie w Krakowie oraz Ewa Furgał, aktywistka feministyczna, edukatorka antydyskryminacyjna, blogerka, działaczka na rzecz równych praw kobiet, osób LGBT+ i osób w spektrum autyzmu. Rozmowę poprowadzi Anna Marchewka.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. Krakowskie Księgarnie na Medal jest częścią cyklu Siłaczki, czyli o kulturalnych mocach.

O książce Nadzieja w mroku:

„Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania” – twierdzi Rebecca Solnit. Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jak wielki wpływ na bieg historii mogą mieć drobne zdarzenia i nasze jednostkowe postawy. Zmiana rodzi się długo, ale czasem wystarczy iskra, by dokonała się w jednej chwili. Książka jest kroniką takich właśnie, zakończonych częściowym lub całkowitym sukcesem, przedsięwzięć podejmowanych przez mniejsze i większe grupy ludzi, którzy chcieli zburzyć istniejący porządek i zmienić świat na lepszy – od upadku muru berlińskiego i rewolucji zapatystów, poprzez marsze alterglobalistów, jaśminową rewolucję, aż po niebywałe akty solidarności i pomocy okazywanej w sytuacji klęsk żywiołowych lub nieoczekiwane zwycięstwa ekologów w walce o czystą energię”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.