Klub Podróżników Śródziemie

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Slajdowiska i spotkania podróżników w każdy poniedziałek o 19.00. Klub Podróżników Śródziemie zaprasza wszystkich!

17 czerwca | godz. 19.00
Indie/Rajastan

Jakub i Joanna Piasek zabiorą Was w podróż po Rajastanie (i okolicach), który zwiedzali na własną rękę przez ponad 2.5 tygodnia. Delhi, Agra, Jaipur, Puszkar, Udaipur i Jodhpur – miejsca prze nich odwiedzone nie czynią z nich wielkich znawców tego potężnego kraju, ale bazując na skromnym doświadczeniu, na pewno są w stanie sporo na ten temat opowiedzieć. Pokażą Wam zakątki turystyczne, bardzo turystyczne, jak również kilka bardziej lokalnych atrakcji, opowiedzą o przygodach, które ich spotkały, ulicznych oszustach i miłych z natury ludziach, o orientalnej kulturze, luksusie i biedzie oraz o co najmniej kilku powodach, dla których podróżując na własną rękę, trzeba mieć internet. Przede wszystkim chcą jednak potwierdzić lub obalić najpopularniejsze mity o Indiach.

25 czerwca | godz. 19.00
Włoska kultura pod lupą, czyli o życiu i podróżowaniu w słonecznej Italii

Jak to jest zaczynać życie w obcym kraju? Z czym trzeba się zmierzyć, żeby zdobyć pracę i wynająć mieszkanie? Jak uporać się z formalnościami? Czy trudno jest odnaleźć się we włoskiej kulturze? Ania i Kamil zapraszają na opowieść o tym, jak udało im stać się częścią włoskiego społeczeństwa, znaleźć przyjaciół, spróbować włoskiej domowej kuchni, przyzwyczaić się do jedzenia makaronów z chlebem i picia ogromnych ilość najlepszego na świecie espresso! O tym, jak podróżując okrywali niesamowite miejsca, poznawali wspaniałych ludzi i zachwycali się urokiem odmienności każdego z odwiedzanych regionów Italii. Jeszcze raz przemierzą we wspomnieniach górskie okolice Piemontu, skaliste wybrzeża Ligurii, zobaczą malownicze pejzaże Toskanii, będą podziwiać architekturę Lacjum i popłyną na śródziemnomorskie wyspy – Sardynię oraz Sycylię.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.