„Ścieżki dźwiękowe" Krystyny Dąbrowskiej - spotkanie poświęcone książce

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 29 maja 2019, 19:00

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze zapraszają na pierwsze w IV edycji spotkanie z poezją.
Tematem spotkania, które odbędzie się 29 maja w księgarni Lokator jest tom poetycki Ścieżki dźwiękowe Krystyny Dąbrowskiej.

„Wiersze w tej książce powstawały długo" - mówi o utworach zebranych w Ścieżkach dźwiękowych autorka. „Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miejscem, krajobrazem, rozmową. Właśnie rozmowy i spotkania z ludźmi, to wszystko, co rodzi się z międzyludzkich sytuacji, są dla tych wierszy najważniejsze. I notatnik, w którym zapisuję luźne fragmenty, zdania, obrazy, dialogi, i który pełni dla mnie taką rolę jak szkicownik dla malarza” – dodaje.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.