Weekend z Millennium Docs Against Gravity w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Po raz kolejny w Kinie Pod Baranami gościć będą najlepsze filmy dokumentalne prezentowane podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity. W programie znalazły się wybrane filmy szesnastej edycji warszawskiego festiwalu - pełnometrażowe dokumenty, zachęcające do otwarcia się na świat i jego różnorodne oblicza.

Krakowscy widzowie zobaczą My Generation – film o rewolucji kulturowej lat 60-tych w Wielkiej Brytanii. Za sprawą narracji aktora Michaela Caine’a, muzyki The Who i udziału gwiazd takich jak Paul McCartney czy Marianne Faithfull, film Davida Batty’ego jest prawdziwym wehikułem czasu pozwalającym na zanurzenie się w barwnej, buntowniczej atmosferze minionej epoki. Muzyka pełni również ważną rolę w filmie PJ Harvey. A dog called money Seamusa Murphy’ego – dokumentalnym portrecie niezwykłej artystki, której muzyka jest dobrze znana polskiej widowni.

O nietuzinkowej postaci opowiada film Ustrzelić mafię poświęcony Letizii Battaglii – pierwszej włoskiej fotografki, która skierowała obiektyw aparatu w stronę mafii. To portret jej wyjątkowej osobowości, w którym fotografia przeplata się ze szczerymi rozmowami o życiu prywatnym oraz statusie zorganizowanej przestępczości we Włoszech. Sztuka splatająca się z życiem, będzie stanowiła również główny temat filmu Duch Bauhausu, który przedstawi fascynującą historię powstałego 100 lat temu innowacyjnego nurtu w sztuce, a także wyrosłe z niego współczesne społeczne i artystyczne projekty.

Ponadto, w programie weekendu z Millennium Docs Against Gravity znalazł się najnowszy film Witalija Manskiego, laureata nagrody głównej na Festiwalu w 2016 roku za Pod opieką wiecznego słońca. Świadkowie Putina to wstrząsający zapis początków kariery rosyjskiego prezydenta obrazujący jego dojście do władzy i konsekwentne umacnianie pozycji przywódcy narodu. Na ekranie Kina Pod Baranami pojawi się także długo wyczekiwany film Marek Edelman... I była miłość w gettcie…. Opowiadający o miłości w niemożliwych czasach film zrealizowany został przez wybitną reżyserkę i autorkę zdjęć Jolantę Dylewską na podstawie scenariusza Agnieszki Holland. Część scen została wyreżyserowana przez Andrzeja Wajdę.

PROGRAM:
➡ piątek, 17 maja
19.00 ⚬ DUCH BAUHAUSU | VOM BAUEN DER ZUKUNFT - 100 JAHRE BAUHAUS
reż. Niels Bolbrinker, Thomas Tielsch, Niemcy 2018, 90’
Pokaz we współpracy z Festiwalem Otwarte Mieszkania.

20.45 ⚬ PJ HARVEY. A DOG CALLED MONEY | PJ HARVEY. A DOG CALLED MONEY
reż. Seamus Murphy, Wielka Brytania/Irlandia 2019, 90’

➡ sobota, 18 maja
19.00 ⚬ MY GENERATION | MY GENERATION,
reż. David Batty, Wielka Brytania 2018, 85’

20.45 ⚬ ŚWIADKOWIE PUTINA | SVIDETELI PUTINA
reż. Witalij Manski, Łotwa/Szwajcaria/Czechy 2018, 107’

➡ niedziela, 19 maja
17.00 ⚬ MAREK EDELMAN... I BYŁA MIŁOŚĆ W GETCIE | MAREK EDELMAN... AND THERE WAS LOVE IN THE GHETTO
reż. Joanna Dylewska, Polska/Niemcy 2019, 79’

18.45 ⚬ USTRZELIĆ MAFIĘ | SHOOTING THE MAFIA
reż. Kim Longinotto, Irlandia 2019, 94’63’

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.