Występ japońskiego chóru Sakura

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 22 maja 2019, 19:00

Chór SAKURA stworzony został specjalnie na przyjazd do Polski z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią i składa się z artystów występujących na co dzień w innych jednostkach. Są to miedzy innymi: dyrygent Akira Shimizu, akompaniatorka Misako Shimizu, mezzosopranistka Taeka Hino. Powstanie chóru zostało zainicjowane przez wybitnego polonistę, tłumacza i eksperta w dziedzinie polskiej kultury – Tokimasę Sekiguchiego, który pracuje nad projektem zajmującym się popularyzacją pieśni polskich w Japonii.

SAKURA zaprezentuje repertuar składający się z kompozycji japońskich oraz polskich – od tradycyjnych pieśni po motywy muzyczne z filmów anime. Japoński chór przyjeżdża do Polski z przekonaniem, że dzięki muzyce wzajemne kontakty i przyjaźń między Japończykami i Polakami jeszcze bardziej się pogłębią.

Podczas występu usłyszeć będzie można również studentów japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wykonają wraz z chórem utwory z popularnych japońskich animacji.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.