#goethegigs: Tęskno | Garda

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 24 maja 2019, 19:00

Kolejny koncert w ramach #goethegigs będzie wyjątkowy. Na Goethe-scenie wystąpi duet Tęskno, a także niemiecki zespół Garda, który zagra materiał z najnowszego albumu Odds.

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc akustyczne brzmienia (pianino, kwintet smyczkowy) z nowoczesnymi brzmieniami. Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. Mi miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt. Od tego czasu zespół intensywnie koncertuje oraz zdobywa prestiżowe nagrody (Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego). Debiutancka płyta Tęskno była również nominowana do tegorocznych Fryderyków.

Garda to sześcioosobowy projekt muzyczny songwritera Kaia Lehmanna, który na scenę zaprasza nawet i 11 muzyków. Praca nad najnowszym albumem zespołu Odds trwała 4 lata. Były to cztery lata eksperymentów i poszukiwań. Muzyka zespołu jest niezwykle gęsta i charakteryzuje się liryką tekstów, instrumentalną różnorodnością i całą paletą emocji.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.